Výstava přiblíží, jak se šlechta postavila k nacistickému ohrožení československého státu

Postoje a postavení šlechty v Československu v kontextu mnichovských událostí roku 1938 a okupace českých zemí nacistickým Německem představí výstava Ve znamení tří deklarací, kterou pořádá Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Českých Budějovicích. Výstava se koná v galerii NPÚ na Senovážném náměstí 6 v Českých Budějovicích od 12. ledna do 28. února 2017, každý všední den od 9 do 16 hodin, vstup je volný. V rámci doprovodného programu se v pondělí 20. února v 16 hodin uskuteční v přednáškovém sále NPÚ v Českých Budějovicích přednáška autora výstavy Zdeňka Hazdry, jejíž součástí bude projekce videodokumentu s vyprávěním pamětníků.

Číst dál...

Ozvěny Ji.hlavy v norském Bergenu uzavřely výjimečný projekt Doc.stream

Leden a únor jsou tradiční měsíce pro zahraniční ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. V lednu proběhly projekce v belgickém Bruselu, kde bylo v Evropském parlamentu a v kině Nova promítnuto celkem 23 dokumentárních filmů. V únoru se poprvé uskutečnily Ozvěny Ji.hlavy i v druhém největším norském městě Bergenu. Ty navázaly na podzimní retrospektivu českých snímků uvedenou na bergenském festivalu jako součást celoročního česko-norského projektu Doc.Stream, iniciovaného jihlavským festivalem.

Číst dál...

Kamila Nývltová oslavila čtvrtstoletí, nadělila si koncert, nový singl a videoklip

kamila nyvltova narozeniny ikona 13062014Koncertem s celou řadou hvězdných hostů oslavila Kamila Nývltová své 25. narozeniny 13. června na Občanské plovárně. Při této příležitosti také představila nový singl a videoklip. Naplánovat svůj velký večer na pátek 13. se Kamila rozhodně nebála a všem pověrčivým ukázala, že to rozhodně nemusí být smolný den. The Loop Jazz Club v Občanské plovárně praskal ve švech a přetékal také skvělou atmosférou. Kamila hostům koncertu zazpívala několik svých nejoblíbenějších písní a vystoupila mimo jiné také s Danielem Hůlkou, Marianem Vojtkem, Václavem Noidem Bártou a Josefem Vágnerem.

Číst dál...

Ondřej Havelka a Melody Makers odstartují letošní Bechyňské kulturní léto

ondrej havelka ikonaPřípravy na Bechyňské kulturní léto jsou v plném proudu. Prvním koncertem, který odstartuje jeho pečlivě připravený letošní program, bude famózní vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers v neděli 14. července. Představení, které bývá vždy dopředu dlouho vyprodané a jež je dnes již doslova kultovní záležitostí nejen milovníků prvorepublikových časů.

Číst dál...

Muzeum v Jihlavě pořádá archeologickou výstavu

archeologie na hranicich ikonaMuzeum Vysočiny Jihlava, p. o. připravuje výstavu s názvem „ARCHEOLOGIE NA HRANICÍCH MEZI ČECHAMI, MORAVOU A RAKOUSKEM. Pravěké až novověké dějiny jižních Čech, Vysočiny, jižní Moravy a Dolního Rakouska“. Na malém prostoru ve výstavním sále MVJ, Masarykovo nám. 57 a v průjezdu domu č. 58 v MVJ v tzv. mázhauzu budou prezentovány vybrané archeologické nálezy pocházející z Vysočiny, jižních Čech, jižní Moravy a Dolního Rakouska.

Číst dál...

Magnesia Litera překvapí novou moderátorkou i cenou Lucie Seifertové

magnesia litera 2013 ikonaLetošní udílení prestižních literárních cen Magnesia Litera, které proběhne ve středu 24. dubna na Nové scéně Národního divadla, s sebou přináší několik novinek. Některé věci se však nemění – stejně jako v předchozích letech se soutěž bude snažit propagovat kvalitní současnou českou literaturu a pomoci oceněným knihám na cestě ke čtenáři.

Číst dál...

Věra Špinarová za měsíc odstartuje druhé samostatné turné ve své kariéře

spinarova ikonaJiž za měsíc, 5.března, zahájí koncertem v Táboře, v klubu Milénium, své druhé samostatné turné Věra Špinarová s kapelou Adama Pavlíka a hostem Petrem Bende. Na turné po čtrnácti městech České republiky vyrazí na počátku března první dáma ostravské pop music Věra Špinarová. Její fanoušci se můžou těšit na jedinečnou světelnou show a také na největší hity legendární zpěvačky ve zcela nových a neobvyklých aranžích.

Číst dál...

REKLAMA