OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Nové re-use centrum Blešák

Ve Velkém Meziříčí bylo otevřeno nové re-use centrum, které nabízí možnost odložit nepotřebné věci, které mohou najít nový domov u někoho jiného. Toto centrum, nazvané příznačně Blešák, se nachází v areálu Technických služeb na Karlově, konkrétně v budově bývalé prodejny technických plynů.

Číst dál...

Velké Meziříčí investuje do dětí

Velké Meziříčí se připravuje na významný krok v oblasti péče o předškolní děti. Město, které vlastní vhodný pozemek, vypracovalo projekt na výstavbu nové budovy, kde bude fungovat dětská skupina. Dětská skupina je nový typ nekomerční služby péče o děti předškolního věku v kolektivu dětí mimo domácí prostředí.

Číst dál...

Evropský festival filozofie

Velké Meziříčí se stává místem setkávání myslitelů z celé Evropy. Červnový festival filozofie, který se koná již po osmnácté oslavuje filozofii, vědu, literaturu i umění a snaží se vyjít z akademických prostor přímo na náměstí, do parků a ulic, aby zaujal vnímavé posluchače.

Číst dál...

Nová éra synagogy ve Velkém Meziříčí

Velké Meziříčí otevřelo novou kapitolu pro historickou novogotickou synagogu. Stavba z roku 1868, postavená podle návrhu architekta Augusta Prokopa a realizovaná stavitelem Václavem Roučkou, se nachází v idylickém prostředí u řeky Oslavy. Tato památka je mnohem více než jen budova a zaslouží si plnou pozornost a úctu.

Číst dál...

Moderní knihovna rozkvete ve Velkém Meziříčí

Knihovna ve Velkém Meziříčí je živý organismus, kde se proplétají příběhy a životy, křižovatka setkávání a centrum poznání. V jejích stěnách ožívají slova a myšlenky, které podněcují fantazii, inspirují k zamyšlení a podporují neustálé učení.

Číst dál...

REKLAMA