OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Zprávy 10.9.2020

Na Vysočině se urodilo více brambor než loni, v Pelhřimově se bude pořádat jarmark na způsob farmářských trhů a Kraj Vysočina podpoří venkovské prodejny. Více ve čtvrtečních zprávách.

Číst dál...

Krajské zastupitelstvo odsouhlasilo násobné navýšení dotací pro malé podnikatele

Jedním ze 140 projednávaných bodů v programu posledního Zastupitelstva Kraje Vysočina v tomto volebním období byl i návrh na navýšení celkového rozpočtu dotačního programu Fondu Vysočiny Rozvoj podnikatelů 2020. K původně připraveným 10 miliónů korun bude přidáno dalších více než 13 miliónů korun. Mezi podnikatele do 50 zaměstnanců tak může do konce roku Kraj Vysočina rozdělit 23 323 195 korun. Kraj využije nečerpané peníze fondu, vratky nebo nerozdělené alokace.

Číst dál...

Domov pro seniory Humpolec žádá o pomoc armádu. Hejtman Jiří Běhounek projednal situaci s ministrem obrany

Bezpečnostní rada Kraje Vysočina se dnes opět sešla, aby zhodnotila aktuální epidemiologickou situaci na Vysočině. Podle informací krajských hygieniků je nyní v kraji přes 300 pozitivně testovaných a dosud nevyléčených osob, kromě okresu Havlíčkův Brod narostly za poslední týden počty nakažených ve všech čtyřech zbývajících okresech. Nejvyšší nárůst je nyní na Pelhřimovsku, kam spadá i Domov pro seniory Humpolec, kde je na jednom z pracovišť domova v Lužické ulici 23 covid pozitivních klientů a 18 zaměstnanců. Ředitel zařízení Petr Vaněk oficiálně požádal hejtmana Jiřího Běhounka o odeslání žádosti o pomoc s personálním zajištěním v domově na generální štáb Armády ČR. O situaci v humpoleckém zařízení informoval hejtman také ministra obrany Lubomíra Metnara.

Číst dál...

Cestovní ruch se rozhýbává i v Koruně Vysočiny.

Léto je v plném proudu. Zábavní parky, hrady, zříceniny, muzea a informační centra si našla své návštěvníky. Vše se zdánlivě vrací do zajetých kolejí. Jak vypadá cestovní ruch z druhé strany? Jaká je aktuální situace v destinaci? Změnilo se chování turistů? 

Číst dál...

Úsek Pravíkov - Božejov projde rekonstrukcí

Koncem června byla zahájena povrchová oprava silnice I/34 u obce Božejov za účelem zlepšení jejího technického stavu, zkvalitnění povrchu komunikace a celkově tak prodloužení životnosti vozovky. Celková délka opravovaného úseku je 4860 metrů a náklady na opravu budou činit 58,1 mil. Kč bez DPH.

Číst dál...

Miroslav Vrtěna a Rudolf Hupka se letos zařadili mezi oceněné Mistry tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina

Miroslav Vrtěna a Rudolf Hupka jsou mistři svého oboru a pomáhají na Vysočině udržovat tradice v téměř zapomenutých řemeslech. Po zásluze se letos zařadili mezi nositele titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina. Miroslav Vrtěna ze Štěpánova nad Svratkou se věnuje bednářství a zastupuje už čtvrtou generaci bednářů ve své rodině. Tajemství tohoto kdysi běžného a žádaného řemesla už předal i svému synovi a společně tvoří malolitrážní dubové nebo akátové soudky a korbele. Druhým letošním oceněným je Rudolf Hupka z Ledče nad Sázavou, který mistrně ovládá vybíjení dřeva kovem. Časově náročnou a jemnou techniku odkoukal od svého strýce na Slovensku a dodnes pod jeho rukama vznikají originální dřevokovové dekorační předměty.

Číst dál...

Trasa budoucího obchvatu Salačovy Lhoty už je v terénu jasně viditelná

 

Už od letošního února čile probíhají zemní práce na novém cca 2,5 km dlouhém obchvatu silnice II/128 v katastru obce Salačova Lhota okres Pelhřimov. Západní ochvat obce už za rok vyřeší odvedení zejména nákladní dopravy z průtahu obce, sníží hlukovou i emisní zátěž a zvýší bezpečnost na místních komunikacích. „Stavba za více než 90 miliónů korun respektuje územní plán obce a vede po vrstevnici, což se příznivě odrazí v rychlosti stavebních prací. Stavba neobsahuje žádné náročnější objekty, jako například mosty nebo opěrné zdi. Podle harmonogramu v zimě proběhlo kácení, na jaře demolice bývalého nepoužívaného vepřína a sejmutí ornice v trase obchvatu,“ popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Číst dál...

Vysočina zve turisty na dovolenou. Nabízí slevu na ubytování

Kraj Vysočina mimořádně uvolnil 10 miliónů korun, kterými chce veřejnosti přispět na dovolenou strávenou na Vysočině. První zájemci o slevu na ubytování ve výši 1 000 korun na osobu starší 15 let mohou prostřednictvím webu slevy.vysocina.eu požádat už od 13. července 2020. „Bezpečná a atraktivní dovolená v jednom z nejčistějších regionů České republiky se tak rodinám i skupinám návštěvníků vyplatí. Nabídnutá kompenzace by mohla zajistit zapojeným regionálním ubytovatelům více než 30 000 přenocování. Naše finanční pomoc bude vyplácena až do jejího vyčerpání,“ informovala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Fischerová.

Číst dál...

REKLAMA