OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Celý víkend policisté dohlíželi na dodržování veřejného pořádku v katastru obce Meziříčko na Třebíčsku, kde se koná technoparty. V kontrolách řidičů i hlídkové činnosti budou nadále pokračovat.

Nejvyšší počet návštěvníků zaznamenali policisté ze soboty na neděli, kdy jich bylo zhruba třináct set a v lokalitě parkovalo asi 340 vozidel. Strážci zákona při kontrolách odhalili tři řidiče pod vlivem drog, dvěma z nich uložili kauce, protože šlo o cizince. V noci na pondělí před třetí hodinou dále policisté kontrolovali vozidlo Mercedes Benz. Jeho řidič, opět cizinec, byl pod vlivem alkoholu i drog a směřoval zpět do své země. „Před jízdou popíjel alkohol, užil marihuanu, amfetamin a kokain a byl značně unavený, v silničním provozu by tak představoval pro ostatní účastníky i sám pro sebe velké nebezpečí. V další jízdě již cizinec nesměl pokračovat, přišel o řidičský průkaz a jeho protiprávní jednání policisté dále řeší,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

REKLAMA

Dvakrát na technoparty zasahoval zdravotnická záchranná služba. Poprvé v noci na sobotu, kdy si při manipulaci s rozkládací židlí mladá žena amputovala článek prstu. Podruhé v sobotu odpoledne, když se na policejní hlídku s žádostí o pomoc obrátila dvojice návštěvníků. Muž cizí národnosti uvedl, že ho uštkl had.

technoparty trebicsko zachranka PCR

Foto zdroj: Policie ČR

Policisté dále přijali tři oznámení o rušení nočního klidu, kterými se zabývají.

V neděli dostali účastníci technoparty možnost nechat si před tím, než usednou za volant, provést dechovou zkoušku. Policejní hlídka je na svém stanovišti prováděla každou celou hodinu a nabídku využilo přibližně padesát lidí. Převážná většina z nich nic nenadýchala.

REKLAMA