V Jablonci nad Nisou přibývají podzemní kontejnery

Podzemní kontejnery jsou dnes běžnou součástí městských systémů sběru odpadu. V Jablonci nad Nisou jsou aktuálně čtyři stanoviště s podzemními kontejnery na tříděný odpad - v Arbesově ulici ve Mšeně, v Palackého ulici u letního kina, na tržnici u autobusového nádraží a nově i v Soukenné ulici u veřejných toalet.

Číst dál...

Požadavek na referendum prošel

Magistrát města Jablonec nad Nisou provedl zákonnou kontrolu podpisů uvedených na petici za uspořádání místního referenda za odstranění výherních hracích přístrojů, videoloterních terminálů a dalších loterií z Jablonce nad Nisou. Petice obsahuje potřebný počet podpisů a návrh bude předložen zastupitelům 19. října 2017.

Číst dál...

Třídění odpadů šetří energii

Obyvatelé Turnova se aktivně podílejí na třídění odpadu, čímž nejen šetří životní prostředí, ale také energie. Město Turnov šetří energii díky všem občanům, kteří se aktivně podílejí na třídění odpadů (papír, plasty, sklo, kovy a nápojové kartony). V roce 2017 jsme v našem městě přispěli k úspoře elektrické energie ve výši 35.410.288 MJ a uspořili emise CO2 ekv. ve výši 2.273,344 tun.

Číst dál...

REKLAMA