Potkani dostanou zabrat, PVK startují celoplošnou deratizaci stokové sítě

Pražské vodovody a kanalizace startují od začátku dubna plošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. Akce potrvá až do konce října. „Na letošní rok máme nachystáno 13,5 tisíc kilogramů nástrah, kterými ošetříme 13,5 tisíc kanalizačních vstupů,“ sdělil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

Číst dál...

Krajští úředníci opět doplní šatník sociálně slabým

Nepotřebné starší oblečení, ale i další věci jako například hračky nebo kuchyňské nádobí opět poslouží dobré věci. V pátek 13. října se v přízemí mrakodrapu Krajského úřadu Libereckého kraje už pošesté uskuteční sbírka Dejte věcem druhou šanci. Vše, co krajští úředníci darují, poputuje k těm, kteří na pořízení oblečení a drobností do domácnosti nemají dost peněz.

Číst dál...

Obnova parků letos přijde téměř na 4 miliony

V letošním roce dojde v Jablonci nad Nisou k obnově parků za zhruba 3,7 milionu korun. Jako první přišel na řadu park na roku ulic Palackého a Dvořákova, následovat bude park pod divadlem a v ulici Pod Baštou. Vedle toho se dokončují práce na zeleni v zahradách ve třech mateřských školách a je připravený projekt na obnovu zeleně na okružní křižovatce u Zeleného stromu.

Číst dál...

Pomozte ,,hejbnout" s elektrem

Jablonec se zapojil do soutěže s názvem Hejbni s elektrem pro lepší život. K zapojení do prvního ročníku sběrové soutěže oslovil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilého elektra ELEKTROWIN všechna statutární města v České republice.

Číst dál...

Jablonec zprostředkuje dotaci na památky

Majitelé kulturních památek mohou žádat o dotaci na jejich obnovu. Žádosti o zařazení do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2019 přijímá odd. dotací jabloneckého magistrátu od 9. července do 27. září.

Číst dál...

REKLAMA